top of page

İşletmeler Veri Tabanı

Türkiye’nin en kapsamlı ve en güncel işyerleri veri bankası olan İŞVET özel ve kamu nitelikli 2 milyondan fazla işyeri kaydından oluşan bir POI (point of interest) veritabanıdır.

İşletmeler Veri Tabanı Nedir?

Kurumsal çok yönlü veri ihtiyaçlarınız için ofis, imalathane, fabrika, atölye, hastane, dükkan, mağaza, okul, restoran, dershane, tapu dairesi, noter, klinik vb. Türkiye’nin tüm iktisadi faaliyet noktalarını İŞVET’te bulabilirsiniz.

 

Verinin olmazsa olmazı güncelliktir. Mapaktif, saha ve ofis ekipleriyle İşvet’i sürekli güncel tutar: Açılan yeni noktalar İşvet’e eklenir, kapananlar çıkartılır, bilgileri değişenler de güncellenir.

İşvet, müşteri portföyünüzü büyütmenizi; yeni satış noktaları bulmanızı; satış ve karlılığınızı artırmayı sağlar. İşvet’te yer alan her kayıtta işyeri adı, ünvanı, adresi, coğrafi koordinatları, iletişim bilgileri, faaliyet alanı, markaları gibi veriler bulunur.

İl, ilçe, mahalle, coğrafi pozisyon (koordinat) gibi coğrafi kriterleri ya da faaliyet alanı, marka vb. kriterleri kullanarak İşvet’ten dilediğiniz özellikteki verileri seçebilir; Excel vb. araçlarla analiz edebilir; haritalar üzerinde görselleştirebilirsiniz.

İşvet daha etkin planlama ve pazarlama faaliyetleri yapmanıza olanak tanır;

  • Pazara süreceğiniz yeni bir ürünün potansiyel müşterilerine ulaşabilir,

  • Mevcut satış ağınızı genişletmek için hedef bölgelerdeki iş yerlerine ulaşabilir,

  • Rakiplerinizi analiz edebilir,

  • Satış ve pazarlama kanallarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

İşletme verilerini tablo (veritabanı) formatında satın alabileceğiniz gibi yazılımlarınıza entegre edilebilir halde hazırlanmış web servisleri üzerinden istediğiniz zaman istediğiniz kadar da alabilirsiniz. 

 

Rakipleriniz, potansiyel müşterileriniz veya olası satış noktalarınız nerelerde?

Bu sorunun cevabını İşvet sayesinde alabilirsiniz. Böylece siz daha bölgeye gitmeden, veri tabanımızdaki bilgiler sayesinde planlarınızı daha kolay yapabilirsiniz. Seçtiğiniz bölgede market, banka, kuaför, benzin istasyonu, restaurant veya farklı nitelikte belirtilmiş herhangi bir sektörden hangilerinin bulunduğunu, sayılarını ve detaylı iletişim ve firma bilgilerini alabilirsiniz. İstediğiniz sektör veya sektörlere ait nokta bilgilerini 380 alt kırılımda, firma adı, adresi, tam doğru x ve y koordinatı, sektörel niteliği, vb. bilgileri ile birlikte istediğiniz formatta veya sayısal haritalar üzerinde konumlandırarak edinebilirsiniz.

İsteyen firmalara web servisi, poi servisi, işyeri web servisi, firma web servisi hizmetleri de verilmektedir.

İşvet Mapaktif’in 1400 kişilik saha operasyonları gücü sayesinde her gün  güncellenmekte ve genişlemektedir. Türkiye’nin en sağlıklı ve geniş işletme veritabanına ulaşmak için bizi arayın.
İşvet için örnek veri incelemek isterseniz firmalar.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

işvet-data-1-1024x512.jpg
işvet-data-2-1024x512.jpg

İşletmeler Veri Tabanı İstatistikler?

İşvet veri bilgileri

Şehir bazlı meslek sınıfı (Kategori) İşvet adetleri tam listesine ulaşmak için burayı tıklayınız (XLS formatında)

İşletmeler veri tabanı işletme adı, adres, sınıf, koordinat, zincir ve marka sınıflarından oluşmaktadır. Dilerseniz ilgili linkten örnek işvet datasını indirebilirsiniz.

İşletmeler Veri Tabanı Fiyatlandırma?

* Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Fiyatlandırma için istemiş olduğunuz hizmete adet olarak karşılık gelen veri birim fiyatını, istemiş olduğunuz adet ile çarpıp, elde edilen sonucu adete karşılık gelen veri hazırlama bedeli ile toplayarak elde edersiniz.

Örneğin  X adet veri için fiyatlandırmayı şu  şekilde hesaplarsınız;

İstenilen adete denk gelen veri birim fiyatı x Adet + İstenilen adete denk gelen veri kullanım bedeli

  • 500 adet veri için     0 x 500 + 200 = 200 TL

  • 15000 adet veri için   0.25 x 15000 + 500 = 4250 TL

 

* Sözleşme metnimizi incelemek için tıklayınız.

bottom of page